Ungdomsfotball fra 2027
På årsmøtet tidligere i år ble det vedtatt at SpaBra kan starte et pilotprosjekt med ungdomsfotball fra 2027. Samtidig ble det besluttet å opprette en stilling som daglig leder for å styrke kapasiteten i klubben og bidra til utviklingen videre.
Med pilotprosjekt menes at 2014-kullet blir det første kullet i oppbyggingen, og at erfaringene derfra skal brukes til å utvikle tilbudet videre for kommende årganger.
Nå er daglig leder på plass, og arbeidet med ungdomsfotballen er godt i gang. G2014 blir det første kullet som starter med ungdomsfotball i SpaBra, sammen med spillere fra Drammen Strong.
Vår ambisjon er «Flest mulig, lengst mulig». Vi ønsker å skape et trygt og inkluderende ungdomsmiljø med plass til ulike ferdigheter, motivasjoner og ambisjoner. Det skal være mulig å ville mye med fotballen, samtidig som det skal være plass til dem som først og fremst ønsker gode opplevelser, vennskap og tilhørighet.
Vi ønsker å bygge et godt sportslig tilbud med gode trenerressurser, utviklingsmuligheter for den enkelte og et sterkt fellesskap rundt laget. Samtidig er det viktig for oss å holde kostnadene på et fornuftig nivå og unngå omfattende dugnadskrav.
Daglig leder Ståle Brandsrud vil ha en sentral rolle i oppbyggingen av ungdomsfotballen, sammen med sportslig ledelse, trenere og lagledere.
Dette skal vi utvikle sammen. Derfor ønsker klubben en god og åpen dialog med trenere, foreldre og spillere i prosessen fremover. Vi tror de beste løsningene skapes når vi samarbeider og bruker erfaringene og engasjementet som allerede finnes i klubben.
Vi gleder oss til å bygge et ungdomstilbud som gjør at enda flere ønsker å være en del av SpaBra også etter barnefotballen.
Har dere spørsmål, tanker eller innspill til ungdomssatsingen, er det bare å ta kontakt med Ståle eller sportslig ledelse. Vi setter pris på gode innspill og dialog underveis